top of page

Ürünlerimiz

50.jpg

Zeytinyağı 

Zeytinyağı, günümüzde en çok tüketilen bitkisel yağlar içerisinde yer alır. Yemeklerin lezzetli olmasını sağlayan zeytinyağları, birçok yemek ile birlikte tüketilebilir. Ayrıca doğal zeytinyağının birçok faydası vardır. Bununla birlikte bu sıvı yağ, cilt ve saçlar içinde faydalıdır. Bu sebeple doğal zeytinyağı cilt içinde kullanılır.

Zeytinyağı Nedir?

Zeytinyağı her şeyden önce tüketilebilen sıvı bir yağdır. Bu yağ tamamen doğal ortamlarda yetiştirilen zeytinlerden elde edilir. Zeytini sıkılarak veya sızma olarak yağının çıkarılmasıyla zeytinyağı elde edilir. Erken hasat , ilk hasat ve olgun hasat soğuk sıkım zeytinyağları gibi bu sıvı yağın çok sayıda çeşidi bulunur.

Zeytinyağı Ne İşe Yarar?

Tamamen doğal ortamlarda yetişen zeytinyağları genel olarak gıdalarla birlikte tüketilir. Bu yağlar kullanıldıkları yemeklere lezzet katar. Ayrıca birçok yemekte de sızma zeytinyağı kullanılır. Sıklıkla kullanılan yağlardan biri olduğu için Türk yemek kültüründe ‘’zeytinyağlı yemekler’’ kategorisiyle karşılaşabilmek de mümkündür. Temelde yemeklerin lezzetlenmesini ve daha faydalı bir şekilde tüketilmesini sağlayan zeytinyağları, cilt için de oldukça fayda sağlar.

Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

Zeytinyağının kullanıldığı alanlardan ilki mutfaktır. Daha çok yemek yapımında tercih edilen bu yağların kullanımı da yapılacak olan yemeğe göre değişiklik göstermektedir. Genellikle yemek malzemelerinden önce zeytinyağı kullanılmaktadır. Ayrıca bu yağın ne kadar kullanılacağı da yemek miktarına ve bireylerin tercihlerine göre değişebilir.

Cilt ve saç bakımında kullanılacak olan zeytinyağından istenilen faydayı alabilmek için ise bu yağı doğru bir şekilde kullanmak gerekir. Natürel sızma zeytinyağı ve saf zeytinyağı temiz cilde çok olmamak kaydıyla uygulanır.

Lezzetli Yemeklerin Sırrı Zeytinyağı
Zeytinyağlı yemekler, Türk mutfağının olmazsa olmazları arasında yer alır. Lezzetiyle herkesi kendine hayran bırakan zeytinyağlı yemeklerdeki en büyük lezzet sırrı kullanılan doğal yağlardır. Yemeğe apayrı bir lezzet katan zeytinyağı günümüzde hemen hemen birçok yemekte tercih edilmektedir.

Zeytinyağı Kaç Kalori?

Türk mutfağında birçok yemekte kullanılan zeytinyağı kalorisi de bireyler tarafından merak edilebilir. Zeytinyağı içerisinde yer alan kalori zeytine ve yağın üretildiği yere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak ortalama olarak 100g bir zeytinyağında bulunan kalori miktarı 884,1’dir.

Zeytinyağı Nerede Yetişir?

Zeytinyağı, ülkemizde birçok bölgede yetişmektedir. Öncelik olarak Marmara ve Ege bölgesinde yetişen zeytinlerden yağ elde edilir. Bursa Gemlik zeytinyağı ve Ayvalık zeytinyağı ülkemizde zeytinyağının yetiştiği en önemli yerler arasında bulunur. Lezzetleri ve doğallıklarıyla ünlü olan bu yağlar, herkes tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu iki bölge dışında birçok şehirde zeytinyağı yetişmektedir. Ancak en iyi zeytinyağı olarak bu iki yer ön plana çıkar.

Zeytinyağı Çeşitleri Nelerdir?

Zeytinyağı çeşitleri, zeytinlerin yetiştiği yerlere göre ve yağın üretim şekline göre değişiklik gösterir. Ülkemizde yetişmekte olan pek çok zeytinyağı çeşidi bulunur. Bunlar genel olarak şu şekildedir;

 • Erken hasat natürel sızma zeytinyağı

 • Sızma zeytinyağı

 • Soğuk sıkım zeytinyağı

 • Natürel zeytinyağı

Yukarıdaki çeşitler başta olmak üzere birçok zeytinyağı çeşidi vardır. Bu zeytinyağların her biri Velvet Olive Oil güvencesiyle sizlere sunulur.

Soğuk Sıkım Zeytinyağı

Soğuk sıkım zeytinyağı, normal zeytinyağı yetiştirme sıcaklığının yani 27 derece altında sıkılan zeytinyağlarıdır. Bu yağlar da ülkemizde birçok bölgede yetiştirilir. Ayrıca soğuk sıkım zeytinyağlarının besin değeri diğer yağ türlerine göre de oldukça fazladır.

Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı

Zeytinyağı çeşitleri içerisinde erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı da yer alır. Bu yağ, henüz yeşil haldeki yani erken hasat olan zeytinlerden elde edilir. Ekim ve kasım aylarında toplanan zeytinler 27 derecenin altında dereceye sahip olan suda sıkılır. Bu yağlarda aroma oldukça baskındır ve zeytinler sayesinde yağ tazedir.

Zeytinyağı Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağları hem tüketildiğinde hem de cilt için kullanıldıklarında birçok fayda sağlar. Bu sebeple doğal zeytinyağlarının birbirinden farklı faydaları bulunur. Bu faydalar;

 • Sindirimi düzenler ve karaciğeri temizler

 • Kemikleri güçlendirir ve metabolizmayı hızlandırır

 • Diyabete karşı olumlu etkileri vardır

 • Saç bakımında ve cilt bakımında fayda sağlar

 • Stresi azaltır

 • Sivilce ve akne tedavisinde kullanılır

 • Kan basıncını düzenler

Zeytinyağı İltihaba İyi Gelir Mi?

Zeytinyağı iltihabı tam olarak yok etmese de hafifletmeye yardımcı olur. İçerisinde bulunan antimikrobiyallar sayesinde iltihapların meydana gelmesini büyük oranda engeller. Bu tip sağlık problemleri için zeytinyağı kullanabilmek mümkündür.

Zeytinyağı Ağrıya İyi Gelir Mi?

Yeni hasat natürel zeytinyağı ağrıyı büyük oranda azaltır. Bu sebeple vücut ağrılarında zeytinyağı kullanabilmek mümkündür. Ancak her zeytinyağı ağrıyı geçirmemektedir. Öncelik olarak yeni hasat natürel zeytinyağlarının kullanılması gerekir. Bununla birlikte ağrının tam olarak yok olması da sadece zeytinyağı kullanmakla mümkün değildir. Ancak hafifleyebilmesi için zeytinyağı kullanılabilir.

Bebek Gelişiminde Zeytinyağının Önemi

Bebeklerde damar sağlığını koruyabilmek, damar sertleşmesini önleyebilmek ve bebeklerin daha sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlamak amacıyla doğal zeytinyağları kullanılabilir. Bebekler için adeta bir mucize olarak bilinen doğal zeytinyağları, birçok fayda sağlar.

Soğuk Sıkım Zeytinyağı Faydaları

Günümüzde faydaları sebebiyle kullanılan birçok zeytinyağı çeşidi bulunur. Bunlar arasında soğuk sıkım zeytinyağı da yer alır. Soğuk sıkım zeytinyağları özellikle kemikleri güçlendirmesi ve kemik gelişimini hızlandırması sebebiyle tercih edilir. Bununla birlikte soğuk sıkım zeytinyağı kilo vermeye de yardımcı olur.

Sağlıklı Yaşamın Sırrı Zeytinyağı Çeşitleri

Soğuk sıkım, natürel sızma ve birçok zeytinyağı insan sağlığı açısından fazlasıyla faydalıdır. Bu sıvı yağın hem yemeklerde kullanılması hem de direkt olarak tüketilmesi veya cilt üzerinde kullanılması daha sağlıklı bir yaşamın kapılarının aralanmasına yardımcı olur. Daha sağlıklı bir yaşama sahip olmak ve hastalıklara karşı mücadele etmek için zeytinyağları da tercih edilebilir.

Kaliteli Zeytinyağı Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli zeytinyağı, herhangi bir katkı maddesi kullanılmadan üretilmeden ve tamamen doğal olan zeytinyağlarıdır. Ayrıca yağ yapımında kullanılan zeytin de kalite açısından önem taşır. Zeytinyağının kalitesini kokusundan ve tadından anlayabilmek mümkündür.

En İyi Zeytinyağı

En iyi zeytinyağı genellikle Bursa Gemlik bölgesinde yetişen yağlardır. Velvet Olive Oil, sürekli olarak sizleri en iyi zeytinyağlarıyla buluşturmaktadır. Siz de firmamızı tercih ederek kaliteli zeytinyağlarını satın alabilirsiniz.

Zeytinyağı Fiyatları

Zeytinyağı fiyatları, zeytinin yetiştirildiği yere ve yağ üretiminde kullanılan yönteme göre değişiklik gösterir. Bu sebeple her zeytinyağı çeşidinin fiyatı aynı değildir. Velvet Olive Oil, uygun fiyat aralıklarında zeytinyağı satın alabilmenize olanak sağlar.

bottom of page