top of page

Cilt İçin Zeytinyağının 7 Etkisi

Güncelleme tarihi: 15 Eyl 2021


  1. Nemlendirme: Zeytinyağının en öne çıkan faydası olarak elbette “nemlendirme” diyoruz. İçerdiği güçlü yağ asitleri sayesinde cilde yoğun şekilde işleyerek cildini derinlemesine nemlendiriyor.

  2. Cilt Hastalıklarının Tedavisi: Cilt döküntüleri, kaşıntı ve kızarıklık gibi inatçı sorunların yatışmasında ve giderilmesinde önemli bir rol üstleniyor.

  3. Cilt Lekelerinin Giderilmesi: E vitamini sayesinde cildi yumuşatan ve onaran zeytinyağı, güneş lekelerinin ve renk tonu eşitsizliklerinin giderilmesinde oldukça etkili.

  4. Yaşlanma Belirtilerinin Yavaşlatılması: İçerdiği antioksidanlar ve E vitamini, cildin elastikiyet kazanması ve sıkılaşması için etkili çözüm sunuyor.

  5. Sivilce Tedavisi: Zeytinyağının içerdiği antioksidanların yanı sıra anti-inflamatuar özelliği, iltihapların yayılmasını engelleyerek sivilcelerin azalmasına etki ediyor.

  6. Makyaj Temizleme: Özellikle hassas ciltler için mükemmel bir makyaj temizleyici olan zeytinyağı, suya en dayanıklı makyajda bile etkili olurken ciltte yumuşak bir his bırakıyor.

  7. Ayak/Vücut Masajı: Ayak ve vücuttaki yorgunluğu zeytinyağı içeren bir masaj ile atmak, yorgunluğunu giderirken yumuşacık ve nemli bir his bırakıyor. Ayrıca bu şekilde zeytinyağının faydaları cilde olduğu kadar kan dolaşımının hızlanmasında da rol oynuyor.11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page