top of page

Türkiye’nin En İyi Zeytinyağı Nerede?

Güncelleme tarihi: 27 Tem 2022

Türkiye’nin En İyi Zeytinyağı Nerede?

En iyi zeytinyağı, diğerlerinin aksine hem lezzet hem de sağlıklı olması sebebiyle ön plana çıkmaktadır. Kaliteli zeytinyağı çeşitleri genellikle en iyiler arasındadır. Türkiye’nin farklı bölgelerinde ve şehirlerinde zeytin üretimiyle birlikte zeytinyağı üretimi de yapılmaktadır. Üretim yapılan her bir bölgedeki zeytinyağları, lezzetli olsa da Bursa zeytinyağı veya diğer bir adıyla Gemlik zeytinyağı ön plana çıkmayı başarır.


Gemlik zeytinyağı, üretim koşulları ve kalitesiyle sofralara büyük oranda lezzet katar. Bununla birlikte Gemlik sızma zeytinyağı insan sağlığı açısından da oldukça faydalıdır. Bu sebeple sadece Bursa veya Gemlik’te yaşayanlar değil Türkiye’nin her yerinden bireyler Bursa Gemlik zeytinyağını tercih etmekte, en iyi zeytinyağı olduğunu bilmektedir.


En İyi Zeytinyağının Özellikleri Nelerdir?


En iyi ve en kaliteli zeytinyağı olarak gösterilen Gemlik zeytinyağının kendi içerisinde birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler daha fazla bireyin bu yağı tercih etmesini ve kullanmasını sağlar. Gemlik zeytinyağının özellikleri genel olarak aşağıdaki gibidir;

· Küçük çekirdeklere sahip zeytinlerden üretilmektedir.

· Gemlik zeytinlerinin kabuğu oldukça ince ve etlidir. Bu zeytinlerden elde edilen yağlar diğerlerine göre daha lezzetli olmaktadır.

· Raf ömrü daha uzun bir yağ çeşididir.

· Her zeytinden yüzde 6 oranında daha fazla yağ elde edilmektedir.

· Lezzetli olmasının yanı sıra aynı zamanda insan sağlığına da faydalı bir yağ çeşididir.

Yukarıdaki özellikleri sebebiyle en iyi zeytinyağı olarak bilinen Gemlik zeytinyağı, hemen hemen herkes tarafından tercih edilmektedir.


Türkiye’nin En İyi Zeytinyağı Nereden Alınır?

Bursa ve Gemlik bölgesinde özel olarak yetiştirilen Gemlik zeytinyağı satışı, Velvet Olive Oil markası tarafından yapılmaktadır. Velvet Olive Oil markası sayesinde Türkiye’nin her yerinden en iyi zeytinyağı olan Gemlik zeytinyağını sipariş edebilmek mümkündür.

Ayrıca zeytinyağı nasıl üretilir ve benzer soruların cevapları da doğal üretim koşullarının yer aldığı paketlerde Velvet Oil markası tarafından sizlere iletilmektedir.

Ayrıca Velvet Olive Oil markası tarafından sizlere sunulan zeytinyağı fiyatları da oldukça uygundur. Bu sayede bütçenizi zorlamadan dilediğiniz miktarda zeytinyağı satın alabilmeniz de mümkün olmaktadır. Ayrıca istediğiniz her miktarda siparişi en kısa süre içerisinde Velvet Olive Oil web sitesi üzerinden yapabilmeniz, herhangi bir sorun yaşamadan istediğiniz ürünleri kolaylıkla satın alabilmeniz mümkündür. Siz de Türkiye’nin en kaliteli zeytinyağı olan Gemlik zeytinyağını satın almak için Velvet Olive Oil’i tercih edebilirsiniz.

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page